-
Оперні партії
Серпіна
"Служниця-Пані" Дж. Б. Перголезі
Лючія
"Лючія ді Ламермург" Г. Доніцетті
Мюзетта
"Богема" Дж. Пуччіні
Лейла
"Шукачі перлів" Ж. Бізе
Олімпія
"Казки Гофмана" Ж. Оффенбах
Джульєтта
"Ромео та Джульетта" Ш.Гуно
Сусанна Чахоян
Cолістка Національної опери України, лауреат міжнародних вокальних конкурсів в Австрії, Німеччині, Угорщині, Іспанії, учасниця престижних музичних фестивалів. Сусанна – достойна представниця української вокальної школи. Вона є однією з найяскравіших учениць співачки світової слави – Є. Мірошниченко, гідно продовжує і розвиває традиції своїх попередників.
-
Біографія
Сусанна Чахоян, яскрава зірка української оперної сцени (лірико-колоратурне сопрано), народилася в сім’ї музикантів, носіїв двох національних культур (вірменської й української), у місті Біла Церква. Творчий шлях розпочала в Одесі у славетній музичній школі-десятирічці імені П. С. Столярського, згодом вступила до Одеської державної консерваторії імені А. В. Нєжданової на фортепіанний факультет, який закінчила у 1997 році. Завдяки таким видатним педагогам, як Людмила Гінзбург, Раїса Ойгензіхт, Галина Поліванова, Людмила Іванова, вона отримала блискучу професійну освіту.
По закінченні консерваторії молоду піаністку неодноразово запрошували продовжити навчання за кордоном. Проте вона приїздить до Києва, де знайомиться із неперевершеним майстром вокального мистецтва, професором Євгенією Семенівною Мірошниченко, у класі якої опановує секрети вокальної техніки і акторської майстерності. У 2000 році закінчує Національну Музичну Академію по класу сольного співу. Сусанна Чахоян двічі стажувалася за кордоном: як піаністка – у Франції і як співачка – у Німеччині.
На сцені Національної опери України ще студенткою успішно дебютувала партією Мюзетти в опері «Богема» Дж. Пуччіні у жовтні 1999 року, а згодом молоду співачку було запрошено на роль Джульєтти у новій постановці театру – опері «Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно. Протягом наступних років Сусанна Чахоян створила на оперній сцені цілу низку яскравих образів, серед яких провідні ролі: Лючія («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Джільда («Ріголетто» Дж. Верді), Розіна («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Олімпія («Казки Гофмана» Ж. Офенбаха), Оскар («Бал-маскарад» Дж. Верді), Паміна («Чарівна флейта» В. А. Моцарта), Лейла («Шукачі перлів» Ж. Бізе), Серпіна («Служниця-пані» Дж. Б. Перголезі). Кожен створений нею образ підкорює психологізмом та глибиною почуттів, демонструючи рідкісний синтез блискучої співачки та драматичної актриси.
Сусанна Чахоян добре відома шанувальникам як яскрава концертна виконавиця. Традиційні щорічні сольні концерти в Національній філармонії України завжди збирають зацікавлену публіку. До вершин виконавського мистецтва можна віднести зокрема програму з найскладніших колоратурних арій італійського та французького репертуару, присвячену 80-річчю Є. Мірошниченко, а також «Ілюмінації» Б. Бріттена, «Чотири останні пісні» Р. Штрауса, соло сопрано у Восьмій симфонії Г. Малера. Знаковими стали урядові концерти на Майдані Незалежності до першої річниці Революції Гідності та в Національній опері України до 100-річчя Геноциду вірменського народу.Біографія
Однією з найяскравіших сторінок концертної діяльності стала співпраця з Національною капелою бандуристів України. Цей славетний чоловічий колектив неодноразово запрошував до спільних виступів видатних солісток різних часів – Діану Петриненко, Марію Стефʼюк, Вікторію Лукʼянець… Творчі шляхи Сусанни Чахоян та капели перетнулися 2018 року, і відтоді у плідній співпраці створено чимало концертних програм, що підкорюють неповторною інтерпретацією народної пісні в поєднанні з бездоганною класичною манерою. Саме Сусанні Чахоян капеляни надали почесну місію – стати солісткою ювілейного концерту на честь 100-річчя колективу.
Співачка також співпрацює с Національним оркестром народних інструментів, з Національним симфонічним оркестром України, ансамблем «Київські солісти», «Київською Камератою».
У 2008 році Сусанна Чахоян ініціювала ідею створення «Віденських вечорів» – міжнародної культурної програми «Австрія-Україна без кордонів», розробивши арт-концепцію проєкту. Партнерами співачки в різні роки виступали Тарас Штонда, Клеменс Унтеррайнер, Мерзад Монтазері, Себастіан Райнталер. Виручені кошти від двох останніх концертів в рамках цієї програми з Йоргом Шнайдером (2022) та Андрієм Бондаренком (2023) було спрямовано на підтримку України.
Сусанна Чахоян є лауреатом міжнародних вокальних конкурсів у Будапешті (2000, 2 премія), у Відні (2004, Премія Публіки), в Алькамо, Сицилія (2008, 2 премія та Приз за краще виконання творів Дж. Верді). Брала участь у музичних фестивалях: «Зірки планети», «Золота корона», Гоголь-фест, Фестиваль ім. Ф. Шаляпина, «Київська весна», Bouquet Stage та ін. Двічі брала участь у фестивалі LvivMozArt, виконавши партію сопрано у Реквіємі В. А. Моцарта з оркестром INSO-Lviv, а також партію сопрано в Дев’ятій симфонії Бетховена під орудою всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів. Останню програму було також представлено у Штефаніензаль на відкритті філармонійного сезону у м. Грац, Австрія.
Здійснила низку записів для Фонду Українського радіо, зокрема виконавши партію сопрано в ораторії К. Орфа «Карміна Бурана» з хором та оркестром Національної телерадіокомпанії України для компакт-диску. Як постійний учасник фестивалів «Київ музікфест» та «Прем’єри сезону» стала першою виконавицею творів українських композиторів Л. Дичко, В. Польової, І. Небесного, Л. Етінгера. Сусанна Чахоян – зірка численних телевізійних проектів, в тому числі шоу «Як дві краплі», «Пристрасті на паркеті». У вересні 2023 взяла участь у зйомках серіалу французько-німецького телеканалу Arte про життя Національної опери України під час російсько-української війни.
Сусанна Чахоян – заслужена артистка України (2009). Нагороджена Орденом Святої Варвари, Золотою медаллю Міністерства культури Вірменії, Орденом Союзу вірмен України, володарка титулу Жінка Третього тисячоліття, за версією журналу VIVA входила до рейтингу найкрасивіших жінок України (2011).Біографія
З 2013 року виконавську діяльність співачка поєднує з педагогічною, передаючи молодим вокалістам свій безцінний професійний досвід як доцент кафедри академічного співу Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра.
Починаючи з березня 2022 року Сусанна Чахоян бере участь у численних благодійних концертах на підтримку України, зокрема у Берні, Відні, Берліні, Лінці, Брюселі.
З грудня 2022 Сусанна Чахоян – запрошена солістка Національної опери України.